KONST / Litografier / Färglitografi 10562164
*
nr 1056 2164
Thage Nordholm
(1927-1990), Sverige
Färglitografi, Thage Nordholm (1927-1990), 190/310, vinterlandskap, bladets mått: 57x75
Thage Nordholm, svensk målare född 1927, död 1990.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2016
kl 20:20:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/9 14:19:14
1
200 kr
16/9 12:32:04
2
300 kr
16/9 18:08:38
1
450 kr
17/9 12:59:41
3
400 kr
17/9 12:59:41
1
450 kr (Budbetjänt)
17/9 12:59:54
3
500 kr
19/9 11:37:55
1
600 kr
19/9 19:39:50
3
700 kr
19/9 20:03:58
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik landskap landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thage nordholm vinterlandskap vintermotiv
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:50
*
Thage Nordholm
Thage Nordholm, svensk målare född 1927, död 1990.
Läs om budbetjänten
nr 1056 2164
Thage Nordholm
(1927-1990), Sverige
Färglitografi, Thage Nordholm (1927-1990), 190/310, vinterlandskap, bladets mått: 57x75
Thage Nordholm, svensk målare född 1927, död 1990.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/9 14:19:14 | 1 | 200 kr |
16/9 12:32:04 | 2 | 300 kr |
16/9 18:08:38 | 1 | 450 kr |
17/9 12:59:41 | 3 | 400 kr |
17/9 12:59:41 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
17/9 12:59:54 | 3 | 500 kr |
19/9 11:37:55 | 1 | 600 kr |
19/9 19:39:50 | 3 | 700 kr |
19/9 20:03:58 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik landskap landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thage nordholm vinterlandskap vintermotiv
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:50